En İyi Domain Nereden Alınır?

En İyi Domain Nereden Alınır?

En İyi Domain Nereden Alınır?

   En iyi domain nereden alınır? En iyi domain sorgulama nereden yapılır? Tüm sorular için en net cevaplar Whoisbul.com’da… Bu kapsamda web sitemizi ziyaret edebilir ve en iyi domainleri sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Whois Bul olarak siz değerli ziyaretçilerimizin hizmetindeyiz.

   Domain (alan adı) almak firmalar için en önemli adımlardan biridir. Üstelik sadece firmalar değil her alan için önemlidir. Kişisel blog, kurumsal firma, e-ticaret, vakıf-dernek, kurum kuruluş gibi her alan için web sitesi açılmak istendiğinde öncelikli adım olarak doğru domaini seçmek gerekir. Doğru domainden kasıt, seçilecek alan adının sitenin içeriğine, misyon ve vizyonuna uygun olmasıdır.

Doğru domain çoğunlukla firmanın adıdır. Ancak bazen geç kalınmış olabilir ve siz kendi firmanız için adı alana dek bir başkası sizin firma isminize ait domaini satın almış olabilir. Eğer ki domainin patentini almamışsanız bu domaini o kişiden satın almak dışında bir seçeneğiniz bulunmayacaktır. Ve eğer satış yapmak istemezse de o domaini alma şansınız bulunmayacaktır. Bu kapsamda firma adınız için yeni bir domain seçmeniz gerekecektir.

   Yeni bir domain arayışınızı www.whoisbul.com adresimizden yapabilirsiniz. Aklınızdan geçen domainleri domain sorgulama çubuğuna yazıp sorgulama tuşuna tıklamanız yeterlidir. Eğer sorguladığınız domain başkası tarafından daha önce alınmışsa “Kayda Müsait Değil” uyarısı çıkacaktır. Bu durumda yeni bir domain sorgulayabilirsiniz. Sorguladığınız alan adı satın almaya müsait ise “Tebrikler! Bu alan adı kayda müsait durumda!” uyarısı çıkacak ve hemen bu domaini satın alabilirsiniz. Genellikle .com uzantıları için arama yapılır. Sorgulamalarda size öneri olarak .net ve .org gibi popüler uzantılar da öneri olarak gösterilir. Özellikle markalaşmaya yüz tutan firmalar domain satın alırken ilerleyen süreçlerde prtaya çıkabilecek sorunları engellemek adına tüm uzantılarını satın alma yoluna giderleri.

   Bulduğunuz domain eğer satın almaya uygunsa yine web sitemiz üzerinden hemen satın alabilir ve kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz web sitesi için en önemli adımı atabilirsiniz. Türkiye’nin en iddialı domain sitelerinden biri olma yolunda gidiyoruz. Güncel fiyatlar üzerinden domainlerinizi satın alabilirsiniz. Bilgi almak istediğinizde web sitemizin iletişim bölümünde yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşım sağlayabilirsiniz. Size en kısa süre içinde geri dönüş sağlanacaktır.


24/10/2021 16:40
en ucuz domain, en iyi domain, domain nereden alınır, domainin önemi, en uygun domain, whois nedir,